Gospodarstwo Szkółkarskie Wieczorek

Drzewka i krzewy owocowe Podkładki Róże

Early korvik

Ta czeska czereśnia urzeka wyjątkowo aromatycznym smakiem o subtelnej kwasowości, jest bardzo słodka, o eleganckim aromacie wina. Jej duży owoc w kształcie serca jest nadzwyczaj twardy, soczysty i ciemnoczerwony, o barwiącym soku. Chociaż owoce dojrzewają równocześnie i możliwe jest ich zebranie w ramach jednego zbioru, owoce mogą pozostawać na drzewach przez dosyć długi czas, zapewniając długi okres zbiorów.

POCHODZENIE: "Kordia" x "Vik"

WZROST: dosyć silny wzrost, tylko średnio duże korony, drzewo jednolicie zdobiące

ROZKWIT: średnio późny; zapylacze o tym samym okresie dojrzewania: "Kordia", "Satin ®", "Sumele" (S), "Starking Hardy Giant", "Sumbola" (S); zapylacze o innym okresie dojrzewania: "Merchant", "Giorgia", "Burlat"

DOJRZAŁOŚĆ: Czwarty tydzień czereśni

WYGLĄD: Owoc w kształcie serca o wystającym pędzie, długa łodyga, bardzo duży 9-11 g, kolor od ciemnoczerwonego do czarno-czerwonego, lekko fioletowy

JAKOŚĆ: dosyć twardy i soczysty miąższ, ciemnoczerwony o barwiącym soku, prawie nigdy nie pęka

SMAK: doskonały, słodki o aromacie wina

WYSOKOŚĆ PLONU: wcześnie wschodzące plony, wysoki i regularny

UWAGI SZCZEGÓLNE: Czereśnie "Early Korvik" są łatwe do zbierania, zawodowi plantatorzy owoców polecają tę odmianę jako "wczesną Kordię". Owoce powinny w pełni dojrzeć na drzewach, w innym przypadku będą zawierały lekko gorzką nutę.